Home » EFS - POKL » Obóz wypoczynkowy Orzechowo 2011
paź
14

Obóz wypoczynkowy Orzechowo 2011

W 2011 r. w terminie od 15 do 30 lipca Miejsko Gmnny Ośrodek Pomocy Społeczej w Błaszkach we współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej zorganizował obóz wypoczynkowy nad polskim morzem. Przez okres 16 dni na obozie wypoczywało 120 dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 18 lat, w szczególności z terenu Miasta i Gminy Błaszki, w tym dla 30 dzieci wypoczynek sfinansował Burmistrz Gminy i Miasta Błaszki, a dla 26 dzieci uczestników projektu systemowego „Aktywność szansą na niezależność”, pobyt na wypoczynku letnim sfinansowano z funduszu unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Burmistrz oddelegował rownież autokar, który służył do organizacji wycieczek. W program wypoczynkowy zostały wprowadzone elementy programu profilaktyki społecznej, którego celem było przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy rowieśniczej oraz kształtowanie asertywności i umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Baza obozowa usytuowana była w nadmorskiej miejscowości Orzechowo, 4 km od Ustki, bezpośrednio w sosnowym lesie, ok. 800 m od brzegu morskiego i piaszczystej plaży.
Uczestnicy obozu wrócili wypoczęci i zadowoleni.Cały dzień obozowy wypełniony był różnymi zabawami i grami terenowymi, zajęciami tanecznymi i sportowymi. Oprócz opalania i kąpieli morskich pod okiem ratowników, dla dzieci i młodzieży organizowano wycieczki autokarowe, rejs statkiem po morzu, zwiedzanie latarni morskiej oraz spacery po bardzo atrakcyjnej krajobrazowo ścieżce edukacyjnej „Wydma Orzechowska”.
Teraz pozostały tylko przemiłe wspamnienia!

Rozpoczął sie rok szkolny. Wiele dzieci i młodzieży niepełnospełnosprawnej dojeżdża do szkól i zakładów rehobilitacyjno – leczniczych nie znając uprawnień osób niepełnosprawnych (oraz ich opiekunów) do korzystania z ulgowych przejazdów środkami transportu publicznego (PKP -2 kl. pociagi osobowe, pośpieszne, ekspresowe, PKS – autobusy zwykłe i pośpieszne, bilety jednorazowe i miesięczne w zależności od okoliczności i potrzeby.)

Orzechowo 2011

Comments are closed.