Home » EFS - POKL » EFS – POKL
lip
08

EFS – POKL

EFS PO-KL

W dniu 15 kwietnia 2011 roku odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące Projektu systemowego Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Błaszkach „Aktywność szansą na niezależność” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego od 01.01.2011 roku do 31.12.2011 roku.

Na spotkaniu beneficjenci, którzy zakwalifikowali się w tym roku do udziału w projekcie, określili się ostatecznie co do wybranych kursów. W tym roku beneficjęci będą mieć możliwość skorzystania ze zrobienia następujących kursów:
1. Operator wózka widłowego
2. Operator Koparko-ładowarki kat. III
3. Kurs gastronomiczny: kucharz
4. Kurs kadry i płace
5. Kurs kasa, komputer i fakturowanie
6. Kurs sprzedawca z obsługą kas fiskalnych
7. Kurs bukieciarstwo
8. Kurs kosmetyczny
9. Kurs obsługa kas fiskalnych
10. kurs monter instalacji i urządzeń sanitarnych
11. Prawo jazdy kat. B
12. Prawo jazdy kat. C
13. Prawo jazdy kat. C+E

Beneficjęci mogli również wziąć udział w tym dniu w spotkaniu prowadzonym przez radcę prawnego, który udzielał porad w zakresie prawa pracy.

Reasumując na 2011 rok przewidziano 28 uczestników, którzy mają zdobyć nowy zawód, kompetencje i umiejętności zawodowe, co pomoże im i pozwoli powrócić aktywnie na rynek pracy.
Wszystkim beneficjentom ostatecznym, którzy dojeżdżali na szkolenia i kursy w innej miejscowości będzie zwrócone koszty przejazdu.
-Instrumenty aktywizacji zdrowotnej
Finansowane będą badania profilaktyczne oraz sanitarne (w tym z tytułu możliwości przystąpienia do kursów).

-Instrumenty aktywizacji społecznej
W ramach udziału w projekcie MGOPS Błaszki beneficjenci będą uczęszczać nie tylko w kursach podnoszących kwalifikacje ale również mogą korzystać z porad prawnych, doradcy zawodowego, pedagoga, a nawet specjalisty od uzależnień.

W trakcie trwania będzie zorganizowane spotkanie integracyjne dla uczestników projektu oraz realizatorów.

Comments are closed.